odpis 1% podatku dochodowego

Fundacja Trans-Fuzja jest organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, iż można przekazać na jej rzecz 1% swojego podatku dochodowego.

Pamiętaj: to nic nie kosztuje, jeżeli nie przekażesz jednego procenta żadnej organizacji, trafi on na konto fiskusa i zostanie wykorzystany na cele, o których zadecydują inni.

Aby przekazać 1% podatku, w swoim zeznaniu PIT należy podać:

• nazwę organizacji:
    Trans-Fuzja - Fundacja na Rzecz Osób Transpłciowych

• nr KRS organizacji:
    0000309669

• kwotę: nie może ona przekroczyć 1 % podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół

Przekazana kwota trafia na konto organizacji za pośrednictwem urzędu skarbowego w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania podatkowego.

Kto może przekazać 1% podatku na rzecz organizacji?

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

patrz też: 1% w roku 2008
edzamieszczono: 2007.10.09