Fundacja Trans-Fuzja

Fundacja Trans-Fuzja to powołana w 2008 roku organizacja pozarządowa skupiona na działalności na rzecz praw osób transpłciowych. Obecnie Fundacja działa w czterech obszarach - rzecznictwa, wsparcia, edukacji oraz kultury

Rzecznictwo to przede wszystkim analiza obecnego stanu prawnego dot. kwestii zapobiegania dyskryminacji osób transpłciowych we wszystkich obszarach życia (w tym szczególnie na rynku pracy, dostępie do opieki zdrowotnej oraz prawa do prywatności), współpraca z władzami w celu zmiany praktyk i regulacji, które mogłyby działać na niekorzyść osób transpłciowych, a także nieustanna obserwacja organów międzynarodowych i ich działalności w tej kwestii. Rzecznictwo obejmuje również korespondencję z różnorodnymi instytucjami. Działalnośc z zakresu rzecznictwa prezentujemy zarówno na łamach niniejszego portalu, jak i na podstronie fundacja.transfuzja.org
Nad krajową sekcją rzecznictwa czuwa prezeska Lalka Podobinska (lalka.podobinska[at]transfuzja.org), nad międzynarodową zaś wiceprezes Wiktor Dynarski (wiktor.dynarski[at]transfuzja.org). Naszą działalność rzeczniczą wspierają Open Society Institute oraz Fundacja im. Stefana Batorego.

Wsparcie - Fundacja Trans-Fuzja prowadzi ponadto różnego rodzaju akcje mające na celu wspierać osoby transpłciowe w trudnych sytuacjach. Działalność ta opiera się przede wszystkim na grupach wsparcia i innego rodzaju spotkaniach towarzyskich oraz spotkaniach indywidualnych, a także na pomocy psychologicznej. Nad spotkaniami indywidualnymi czuwają wiceprezeska Greta Puchała, członkini zarządu Ania Puchała oraz Edyta Baker.
W miarę możliwości udzielamy również pomocy prawnej. Jeśli masz problem z procesem korekty płci, doświadczenie z dyskryminacją lub jakąkolwiek formą przemocy, napisz do nas (kontakt@transfuzja.org). Jako organizacja ekspercka dysponujemy różnymi formami pomocy prawnej, a każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie.
W kwestiach pomocy przy sądowej korekcie płci i innych prawnych aspektów tranzycji - kodeks cywilny i rodzinny (rozwody, kwestie rodzinne, majątkowe, itp) prosimy kontaktować naszą internetową grupę prawną - prawnik@transfuzja.org.
Uwaga! Ze względu na ograniczone zasoby ludzkie oraz finansowe nie możemy zagwarantować, że zajmiemy się każdą sprawą. Nie oznacza to jednak, że pozostajesz bez wyjścia. Fundacja posiada kontakty do przyjaznych osobom transpłciowym prawników. Współpracujemy ponadto z grupami prawnymi innych organizacji pozarządowych. 

Edukacja - w ramach działalności edukacyjnej prowadzimy warsztaty z zakresu transpłciowości. Warsztaty te dotyczą zarówno podstawowych wiadomości o tej tematyce, jak i wiedzy specjalistycznej. Projekt warsztatowy wspiera Fundacja Mama Cash. Na pytania z zakresu warsztatów odpowiedzi udziela prezeska Lalka Podobinska (lalka.podobinska[at]transfuzja.org).
Ponadto, najcześciej we współpracy z innymi organizacjami, występujemy w panelach, debatach i wykładach na temat transpłciowości oraz różnorodności płciowej. Jeśli planujesz zorganizować podobne wydarzenie prosimy o email na adres kontakt@transfuzja.org (dotyczy również wystąpień medialnych).
Jako organizacja możemy także pomóc w kwestiach akademickich. Jeśli piszesz pracę licencjacką, magisterską bądź doktorat, albo po prostu interesuje Cię temat transpłciowości od strony naukowej skontaktuj się z Wiktorem Dynarskim (wiktor.dynarski[at]transfuzja.org).

Działalność kulturalna Fundacji to zarówno organizacja, jak i promocja wydarzeń. Do tej pory największym i najpopularniejszym naszym wydarzeniem są Wybory Miss Trans. Oprócz tego zajmujemy się promocją oraz transonatem nad wydarzeniami trans*, inter, queer, a także LGBT. Wydarzenia przyjazne osobom transpłciowym publikujemy w kalendarzu na naszym portalu www.transfuzja.org  Jeśli chcesz, żeby Twoje wydarzenie się tam znalazło, skontaktuj się z nami - kontakt@transfuzja.org.
W ramach działalności polityczno-kulturalnej organizujemy także manifestacje oraz przyłączamy się do już istniejących. Do tej pory najważniejszą polską manifestacją jest Dzień Pamięci Osób Transpłciowych przypadający na 20 listopada.

Każdy z obszarów naszej działalności wspierany jest dodatkowo różnorodnymi publikacjami i ulotkami. Część z nich prezentujemy w dziale download.

Informacje na temat aktualnych wydarzeń oraz naszych akcji znajdziesz ponadto na Facebooku. Jeśli nie posiadasz tam konta - nie szkodzi. Wszystkie informacje są publicznie dostępne - możesz zasubskrybować je przez kanał RSS, bądź przejść na stronę główną, gdzie prezentujemy zarówno nowości z naszego portalu, jak i informacje udostępniane za pomocą Facebooka.

najnowsze teksty

 • Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2019 r. w formacie NIW
 • Poniżej prezentujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne Fundacji Trans-Fuzja za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 r.
 • Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2018 r. zgodne z formatem NIW
 • Poniżej prezentujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne Fundacji Trans-Fuzja za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. zgodne z formatem Narodowego Instytutu Wolności.
 • Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2017 r. zgodne z formatem NIW
 • Poniżej prezentujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne Fundacji Trans-Fuzja za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. zgodne z formatem Narodowego Instytutu Wolności.
 • Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2016 r. zgodne z formatem NIW
 • Poniżej prezentujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne Fundacji Trans-Fuzja za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 r. zgodne z formatem Narodowego Instytutu Wolności.
 • Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2015 r. zgodne z formatem NIW
 • Poniżej prezentujemy sprawozdanie finansowe i merytoryczne Fundacji Trans-Fuzja za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 r. zgodne z formatem Narodowego Instytutu Wolności.
 • starsze teksty >>>


 • Fundacja Trans-Fuzja na Facebooku
  edzamieszczono: 2007.06.04

  szukaj

  menu

  najnowsze teksty

  wspierają nas

    kontakt@transfuzja.org użwamy cookies »  
  fundacja na rzecz osób transpłciowych
   
  login

  hasło

  zapomniane hasłozarejestrujzaloguj